Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Nasza działalność


22.12.2015
22.12.2015

Witamy bardzo serdecznie,

 

Tak jak obiecaliśmy, spieszymy podsumować dla Państwa tegoroczną akcję pomocy świątecznej. W południe dnia 21.12.2015 roku odebraliśmy dary ze sklepów LUX. Dnia 22.12.2015 wieczorem opisane paczki były gotowe do rozwiezienia.

W tym roku zebraliśmy nieco mniej artykułów ale w zamian mieliśmy dużo więcej zabawek i maskotek dla najmłodszych. Udało nam się przygotować 11 paczek pełnych artykułów spożywczych oraz 35 reklamówek słodyczy z zabawkami dla dzieci. W sumie dnia 23.12.2015 roku obdarowaliśmy 11 rodzin – łącznie 66 osób.

 

Wszyscy jesteśmy zgodni – WARTO BYŁO naszego wysiłku. Słowo dziękujemy wypowiadane wręcz chórem w każdym domu oraz uśmiechy najmłodszych będziemy wspominać jeszcze bardzo długo!!! Podsumowując więc dzisiejszy dzień, z ręką na sercu możemy powiedzieć znowu SIĘ UDAŁO.

 

Wszystkim darczyńcom, którzy wrzucili do naszych koszy choć małego mikołajka, osobom zaangażowanym w zbiórkę, segregację i rozwóz paczek, a także wszystkim tym którzy wsparli naszą akcję reklamą (Echo Powiatu, Radio Sochaczew, PSS Społem Sochaczew, Dom Meblowy M&M, Apteka na Gawłowie, Apteka na 600-lecia przy rynku oraz Pani Sylwii ze sklepu w Kramnicach) z całego serca bardzo serdecznie dziękujemy. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Was radosne, zdrowe i szczęśliwe, spędzone w gronie Rodzinnym.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2016 Roku w imieniu naszych podopiecznych oraz członków i sympatyków Stowarzyszenia ”WSPIERAJ-POMAGAJ” życzy Oskar Jędrzejczak.

 

 

w 2014 roku LUX na ul. 1 Maja był naszym liderem, jak będzie tym razem?
w 2014 roku LUX na ul. 1 Maja był naszym liderem, jak będzie tym razem?

PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ

NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM W SOCHACZEWIE – II EDYCJA

 

Stowarzyszenie "WSPIERAJ-POMAGAJ" przy wsparciu PSS Społem Sochaczew i Radia Sochaczew po raz drugi organizuje akcję pomocy dla podopiecznych Stowarzyszenia, a są nimi rodziny wielodzietne (w tym małe) dzieci oraz osoby starsze i samotne.

Tak jak rok temu, na Święta Bożego Narodzenia zbieramy artykuły spożywcze, aby dla jak największej liczby osób były one ciepłe i radosne.

 

Ty też możesz się włączyć do naszej akcji wrzucając do koszy opatrzonych naszym logiem produkty spożywcze.

 

PRZEKAZUJĄC PRODUKTY NA ŚWIĘTA POTRZEBUJĄCYM, SPRAWISZ ŻE TWOJE ŚWIĘTA BĘDĄ PIĘKNIEJSZE

 

Wspomniane kosze będą wystawione w dniach od 4 do 20 grudnia 2015 roku w sklepach PSS Społem marki LUX przy ul. Pokoju 8, ul. 1-go Maja 15, ul. Gawłowskiej 45 oraz ul. Okrzei 9.

 

Za okazaną pomoc w imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy
i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

te worki to Wasza zasługa
te worki to Wasza zasługa

 Dnia 21 listopada 2015 roku pod Kościołami Parafialnymi w Kątach i Gawłowie organizowaliśmy zbiórkę odzieży używanej i zabawek dla dzieci.

Pod Kościołem w Kątach mogliście nas spotkać w godzinach od 9:00 do 11:00, natomiast w Gawłowie od 12:00 do 14:00.

Było troszkę zimno ale na szczęście nie padało.

 

Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji BARDZO DZIĘKUJEMY.

Szczególne podziękowania dla małych dzieci, które okazały swe wielkie serduszka i oddały swoje zabawki innym dzieciaczkom.

 

Podziękowania również dla:
- Księdza Jana Proboszcza Parafii w Kątach,
- Księdza Zbigniewa Proboszcza Parafii w Gawłowie,
- Pani Iwony z RadioSochaczew
(bez odpowiedniego nagłośnienia o akcji nie byłoby takiego sukcesu).

 

Tym razem zbiórka była na tyle udana, że z uwagi na brak miejsca na segregację, po podzieleniu rzeczy na ubrania dziecięce i dla dorosłych oraz zabawki, wszystkie ubrania zostały dostarczone dnia 27.11.2015 roku do Urzędu Gminy w Sochaczewie, skąd trafią m.in. do rodzin, którymi się opiekujemy. Natomiast zabawki, w tym masa maskotek (po upraniu) trafią, jako prezenty pod choinkę do naszych najmłodszych podopiecznych.

Już teraz wyobrażamy sobie, te uśmiechy na ich twarzach!

 

 

„Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice - I edycja”

Wyjątkowa impreza w Kątach !

 

15 maja 2015 roku w Zespole Szkół w Katach odbyły się wyjątkowe zawody sportowe pod hasłem ,,Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice”. Przeznaczone one były dla uczniów klas ,,0” oraz ich rodziców. Organizatorami imprezy był Zespół Szkół w Kątach i Stowarzyszenie „Wspieraj-Pomagaj”. Głównym celem turnieju była wspólna zabawa.

 

Wydarzenie rozpoczął Mirosław Orliński, Wójt Gminy Sochaczew. Przywitał wszystkich serdecznie i życzył dobrej zabawy. Taka też była. Imprezę prowadził lider zespołu ,,Make Me Feel” Eryk Jędrzejczak, którego zaprosił główny pomysłodawca imprezy – Pan Oskar Jędrzejczak.

 

Dzieciaki nie mogły narzekać na brak atrakcji, gdyż miały okazję brać udział w różnych konkurencjach: ,,Piamida”, ,,Przenoszenie na kocu”, ,,Bieg z plecakiem”, ,,Mumia”, ,,Rzut do celu”, ,,Skoki w wokach”, ,,Bieg kelnera”, ,,Ubieramy się”, oraz kibicować swoim rodzicom którzy rywalizowali ze sobą w konkursach: ,,Rzut piłką lekarską”, ,,Rzut piłką do kosza”, ,,Nadmuchiwanie balonów”. Włączył się duch walki, emocje były niesamowite, a zabawa świetna.

 

W czasie sportowych zmagań dzieci mogły uzupełniać energię posilając się słodkościami, owocami, kiełbaskami z grilla i napojami zapewnionymi przez Sponsorów imprezy.

 

Cała impreza przebiegała sprawnie i zgodnie z zasadami. Pilnowała tego specjalnie powołana komisja, która czuwała nad poprawnością wykonywanych konkurencji. W jej skład weszli nauczyciele wychowania fizycznego-pani Anna Bobryk, pan Konrad Prokopczyk i pan Łukasz Tyszkiewicz. Pomocą służyły też pani Jolanta Wieczorek i pani Urszula Rozmarynowska, które pieczołowicie spisywały wyniki w poszczególnych konkurencjach.

 

Najlepszą drużyną okazały się dzieci i rodzice klasy 0A, pozostałe miejsca zajęły kolejno klasy 0B i 0C. Nie miejsca jednak były najważniejsze, a świetna zabawa i serdeczna atmosfera. Wszyscy najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Za zajęte miejsca w danej konkurencji oraz klasyfikacji generalnej drużynom zostały wręczone dyplomy, puchary ufundowane przez Wójta Gminy Sochaczew. Zwycięska drużyna otrzymała również przechodni Superpuchar ufundowany przez Stowarzyszenie ,,WSPIERAJ-POMAGAJ”

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc niefinansową i ufundowanie nagród, które uświetniły i uatrakcyjniły imprezę integracyjną dla uczniów klas 0.

Sponsorami imprezy byli:

-Chłodnia MAZOWSZE

- Tęczowy Ogród

- PPHU Piekarnia Zatorski Edward

- Zakład cukierniczy JEZNACH

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Rzeźnik”

- Zakład cukierniczo piekarniczy ,,Marel”

-Urząd Gminy Sochaczew

- Zespół muzyczny ,,Make Me Feel

-Stowarzyszenie ,,WSPIERAJ- POMAGAJ”

 

Zgodnie z założeniami tegoroczna impreza zainaugurowała cykl spotkań pod hasłem ,,Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice”. Liczymy, że za rok spotkamy się w jeszcze szerszym gronie.

Dlatego już dziś SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK!

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że dnia 15 maja 2015 roku nasze Stowarzyszenie będzie współorganizatorem Imprezy w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Kątach,

pt. "Bawią się znakomicie, dzieci i rodzice - I edycja".

 

Celem Imprezy jest:
1. Rozwijanie pozytywnych stosunków między dziećmi, rodzicami, wychowawcą,
2. Interakcje uczniów i rodziców poprzez zabawę,
3. Rozwijanie aktywnego wypoczynku poprzez zabawę, ćwiczenia gimnastyczne, gry zespołowe,
4. Stwarzanie okazji do współpracy w grupie i ukazywanie wartości kontaktów rodzinnych i przyjacielskich,
5. Wyrabianie umiejętności współpracy w grupie, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów,
6. Wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji w zabawach, grach zespołowych.

 

W ramach Imprezy rozegrane zostaną turnieje:
a) kategoria dzieci: Ubieramy się, Bieg kelnera, Skoki w workach, Rzut do celu;
b) kategoria mieszane: Mumia, Bieg z plecakiem, Przenoszenie na kocu, Piramida;
c) kategoria rodzice/opiekunowie: Taczki, Nadmuchiwanie balonów, Rzut piłką do kosza, Rzut piłką lekarską.

ZAPOWIADA SIĘ SUPER ZABAWA – BĘDZIE WESOŁO, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!

 

PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ

NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM W SOCHACZEWIE

 

Stowarzyszenie "WSPIERAJ-POMAGAJ" przy wsparciu PSS Społem Sochaczew
i Radia Sochaczew organizuje akcję pomocy dla podopiecznych Stowarzyszenia,
a są nimi rodziny wielodzietne w tym małe dzieci oraz osoby starsze i samotne.

Na Święta Bożego Narodzenia zbieramy artykuły spożywcze, aby dla jak największej liczby osób były one ciepłe i radosne.

 

Ty też możesz się włączyć do naszej akcji wrzucając do koszy opatrzonych naszym logiem produkty spożywcze. NAWET MAŁY LIZAK MOŻE DAĆ WIĘCEJ SZCZĘŚCIA NIŻ CI SIĘ WYDAJE.

 

Wspomniane kosze będą wystawione w dniach od 5 do 19 grudnia 2014 roku w sklepach LUX przy ul. Pokoju 8, ul. 1-go Maja 15, ul. Gawłowskiej 45 oraz ul. Okrzei 9.

 

Za okazaną pomoc w imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy
i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

6 listopada 2014 roku

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy objazd rodzin potrzebujących, wyznaczonych przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie.

 

Bieżące potrzeby rodzin, które chcemy objąć stałą pomocą:

- żywność,

- ubrania dla dzieci i dorosłych,

- środki czystości.

 

Dodatkowo rodziny te zgłosiły zapotrzebowanie na:

- 3x pralka z wirówką,

- 2x lodówka,

- kuchnia gazowa,

- szafki od regału kuchennego,

- łóżko piętrowe,

- łóżko,

- kołdry,

- 2x rozkładane fotele,

- 2x biurko pod komputer,

- 2x obrotowe krzesło komputerowe,

- lampka nocna,

- 2 stołki,

- 3x dywan,

- opał.

Jeśli ktoś z Państwa ma ochotę przekazać jakąś z w/w rzeczy rodzinom, które naprawdę tego potrzebują, bardzo proszę o kontakt e-mailowy wspieraj-pomagaj@wp.pl.

 

Dzień dzisiejszy minął pod znakiem naszego gołębia stowarzyszeniowego, tzn. zgodnie z założeniami odbyły się zbiórki pod Kościołami w Kątach, Karwowie i Kozłowie Biskupim.

Wspomniany gołąb spoglądał na nas z samochodu, który jest oznaczony naszym znakiem.

Do akcji podobnie jak poprzednio włączyła się firma transportowo-usługowa ASW ADAM WYRĘBOWSKI, która użyczyła nam samochodu do transportu zebranych darów dla ubogich. Wszystkie osoby i firmy, które wspierają nasze Stowarzyszenie mają na swoich samochodach takie oznakowanie. Wypatrujcie samochodów z takimi naklejkami!

 

INFORMACJA
INFORMACJA

Wszystkich zainteresowanych niesieniem pomocy uprzejmie informujemy, że dnia 26 PAŹDZIERNIKA 2014 roku odbędą się zbiórki artykułów i odzieży używanej dla dzieci oraz artykułów spożywczych o długiej przydatności.

Zbiórki będą miały miejsce pod Kościołami Parafialnymi:

- p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kątach w godzinach 9:00-11:00,

- p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego przy ulicy Lazurowej 44 (Sochaczew) w godzinach 12:00 – 14:00,

- p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Nadrzecznej 2 (Kozłów Biskupi) w godzinach 15:00 – 17:00.

Szczegóły zbiórki zostały opisane na załączonym plakacie informacyjnym.

Osoby o gorących sercach zapraszamy do włączenia się do naszej akcji!

6 października br. przekazaliśmy na ręce pracowników GOPS w Sochaczewie dary zebrane podczas zbiórki zorganizowanej pod Kościołem Parafialnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Kątach.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować:

- Księdzu Proboszczowi Janowi Głuszczyk za błogosławieństwo dla naszej działalności i poinformowanie wiernych podczas Mszy Świętej o organizowanej zbiórce,

- parafianom, którzy włączyli się do naszej akcji i przekazali dary dla osób potrzebującym.

WSZYSTKIM SKŁADAMY GORĄCE BÓG ZAPŁAĆ.

                                                                 W imieniu Członków Stowarzyszenia "Wspieraj-Pomagaj"

                                                                                                          Oskar Jędrzejczak

02.09.2014 roku poparcia dla naszych działań udzielił Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

Serdeczne Bóg zapłać

 

85 lecie PSS Społem w Sochaczewie!

Nasi członkowie dnia 4 lipca 2014r. świętowali wraz z PSS Społem w Sochaczewie w Domu Bankietowym ARKADIA jubileusz 85-lecia istnienia. Spożywcy bawili się wyśmienicie.

Stowarzyszenie „WSPIERAJ-POMAGAJ” życzy Wam

kolejnych 85 lat.

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie Państwa witam po prawie trzy miesięcznej nieobecności.

Zapewne zastanawiali się Państwo, co takiego się stało, że nasza strona była nieaktywna.

Oczywiście uspokajam, działaliśmy w tym czasie bez przerwy ale z powodów finansowych nie mieliśmy pewności, czy będzie nas stać na utrzymanie strony internetowej.

Dla tych wszystkich Państwa, którzy nie wiedzą, to pragnę poinformować, że nasze Stowarzyszenie poza składkami członkowskimi nie posiada innych dochodów, a pełno uprawnionych członków stowarzyszenia jest niewielka ilość.

W kolejnych wpisach pozwolimy sobie przedstawić Państwu naszą bieżącą działalność.

                                                                                                         Pozdrawiam Serdecznie,

                                                                                                         Oskar Jędrzejczak

                                                                                                         Prezes Zarządu

                                                                                                         Stowarzyszenie „WSPIERAJ-POMAGAJ”

 

Stowarzyszenie "WSPIERAJ-POMAGAJ" dołącza się do akcji wyklikaj żywność.

 

Na pewno większość z Was słyszało już o tej akcji i wspiera ją codziennie ale dla wszystkich tych, którzy słyszą o niej po raz pierwszy, pokrótce przybliżamy zasady tej akcji.

 

Przez kilka dni na stronie głównej wyklikajzywnosc.pl będzie widoczna ikona z produktem, który trzeba wyklikać określoną ilość razy, by deklarowana przez producenta ilość eksponowanej żywności trafiła do osób potrzebujących.

 

Każdy może pomóc, trzeba tylko raz dziennie kliknąć w prezentowany produkt.

 

Po uzbieraniu ustalonej liczby kliknięć dla danej partii żywności, zostanie ona przekazana Bankom Żywności, które rozdysponują ją na rzecz organizacji, zajmujących się pomocą najuboższym. W miejsce już wyklikanego produktu pojawi się następny produkt, potem kolejny i kolejny, w które także należy kliknąć raz dziennie. W ten sposób wszystkie wyklikane produkty dotrą do najbiedniejszych.

 

NIE CZEKAJ - KLIKAJ!!!

25 maja 2014 roku - czas na Twój wybór

 

Przypominamy wszystkim, że 25 maja br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Kandydatów jest wielu - można o nich usłyszeć w TV, radiu, a ich twarze spoglądają na nas praktycznie na każdym kroku z plakatów i bilbordów reklamowych.

Pamiętaj jednak aby wybrać mądrze, gdyż kolejne takie wybory są dopiero za następne 5 lat.

 

Chcesz zmiany i dobrze zagłosować, pamiętaj o dwóch podstawowych sprawach:

1. Polska to naród Katolicki;

2. OBECNE zastąp NOWYM.

 

Nie zwlekaj i idź oddaj swój głos, to na prawdę ważne gdyż to Ty możesz mieć znaczący wpływ na przyszłość całej Europy i Polski!

 

"Podziel się tym co Ci zbywa z tymi co im brakuje” - nasze Stowarzyszenie ciągle z GOPS Rybno

 

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność wesprzeć wspaniałą akcję. Tym razem przekazaliśmy również rzeczy dla najmłodszych. Osobom, które podarowały rzeczy gospodarstwa domowego, zabawki i ubrania dla dzieci z całego serca dziękujemy "BÓG ZAPŁAĆ"!

 

Jednocześnie pragniemy nadmienić, że robimy wszystko aby nasza pomoc dotarła do jak największej liczby osób i rodzin potrzebujących. W najbliższym czasie zamierzamy również rozpocząć współpracę z GOPS'ami w Sochaczewie, Teresinie i Nowej Suchej. Jeśli wspomniane GOPS'y będą chciały skorzystać z naszej pomocy, to w najbliższym czasie będziemy organizować kolejne zbiórki.

 O miejscach zbiórek będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

Szanowni Państwo!

Nasze Stowarzyszenie włączyło się do zbiórki podpisów pod listami Polskiej Prawicy do Parlamentu Europejskiego. Tym razem z naszego wsparcia skorzystała "Solidarna Polska".

 

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w sukcesie oraz życzymy powodzenia na wyborach 25 maja 2014 roku.

Polecamy się do współpracy na przyszłość.

 

 

04.04.2014
04.04.2014

Przyszła wiosna - kiedy wystawić zielone?!

Zadaliśmy pytanie do Urzędu Gminy Sochaczew czy znane są już terminy odbioru odpadów zielonych w 2014 roku dla wsi Bogdaniec, Bronisławy, Chrzczany, Feliksów, Janaszówek, Kąty, Kożuszki-Kolonia, Kożuszki-Parcel, Pilawice, Wyjazd, Wymysłów, Zosin, Żdżarów?

 

W odpowiedzi usłyszeliśmy, cytujemy:

 

„Najbliższe odbiory odpadów zielonych odbędą się w terminach: 12-13 maj oraz 2-3 czerwiec. Kolejne terminy zbiórki przedmiotowych odpadów nie są znane, gdyż obowiązująca umowa z firmą odbierającą odpady upływa z dniem 30.06.2014r, w związku z powyższym na dniach zostanie ogłoszony nowy przetarg i z dniem 01.07.2014 obowiązywać będzie nowa umowa na wywóz odpadów.

W związku z zaistniałą sytuacją umożliwiającą ewentualne zmiany w częstotliwości odbiorów odpadów postanowiono zwiększyć częstotliwość odbioru odpadów zielonych, tak aby w okresie wegetatywnym, tj. kwiecień – październik odbierano je cyklicznie 1 raz na 2 tygodnie – dlatego też zapisy te uwzględniono w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia planowanego przetargu. Jednocześnie pragnę zapewnić, iż terminy zbiórki odpadów zielonych na maj i czerwiec do połowy kwietnia zostaną podane do wiadomości mieszkańców (poprzez plakaty na tablicach sołeckich oraz stronę internetową), natomiast dalsze terminy podane zostaną, kiedy tylko zostanie rozstrzygnięty przetarg."

 

Serdeczne podziękowania dla Pani Eweliny za udzielenie nam niniejszej odpowiedzi.

 

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że zespół muzyczny Make Me Feel 25 lutego 2014 roku będzie wspierał muzycznie Fundację Pani Krystyny Mikołajczyk, której celem jest pomoc osobom chorym na Alzheimera.

 

My także dołączamy się do akcji i gorąco zapraszamy wszystkich, którzy czują w sobie chęć niesienia pomocy. Gorąco zapraszamy w imieniu podopiecznych Fundacji oraz Pani Prezes na wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie filia Boryszew, ul. 15-go Sierpnia 83.
Zapraszamy od godziny 18:00.

My też tam będziemy!

Akcja GOPS w Rybnie
Akcja GOPS w Rybnie

Akcja GOPS w Rybnie „Podziel się tym co Ci zbywa z tymi co im brakuje”

 

Mieliśmy przyjemność współpracować z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybnie i wesprzeć wspaniałą akcję. Dziękujemy za miłe słowa oraz deklarujemy swoją pomoc w przyszłości.

Urząd Gminy Sochaczew
Urząd Gminy Sochaczew

W imieniu własnym, członków Stowarzyszenia "WSPIERAJ-POMAGAJ" oraz wszystkich zainteresowanych zadaliśmy pytania w Gminie Sochaczew dotyczące systemu gospodarowania odpadami:

 

1. Czy gospodarstwa domowe, które zadeklarowały segregację odpadów komunalnych, pojemnik z odpadami zmieszanymi mają wystawiać w te same dni co gospodarstwa, które nie segregują odpadów?

Odpowiedź Gminy:

Gospodarstwa domowe, które zadeklarowały segregację odpadów komunalnych, obowiązują takie same terminy odbioru pojemników, co nieruchomości niesegregujące odpadów (tj. raz na dwa tygodnie) oraz dodatkowo terminy odbioru worków z odpadami segregowanymi (raz w miesiącu);

 

2. Czy odpady biodegradowalne należy wystawiać tego samego dnia co odpady zmieszane?

Odpowiedź Gminy:

Odpady biodegradowalne w okresie zimowym, składające się głównie z odpadków kuchennych oraz odpadów zielonych domowych, należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. W związku z czym termin odbioru tych odpadów jest taki sam, jak termin odbioru odpadów zmieszanych.

 

3. Ponieważ ostatni termin zbiórki odpadów zielonych był 28-29.10.2013 roku i był to ostatni z przewidzianych terminów zbiórki tych odpadów w tym roku, czy odpady te należy wystawiać tego samego dnia co odpady zmieszane?

Odpowiedź Gminy:

Odbiór odpadów zielonych zgodnie z wcześniejszymi informacjami będzie odbywał się 5 razy w roku w okresie maj – październik. W związku z faktem, iż gmina jest odpowiedzialna za odbiór odpadów komunalnych od 01.07.2013r. w tym roku przeprowadzono 4 zbiórki odpadów zielonych (ostatnia 28-29.10.). Następne zbiórki odpadów zielonych będą więc prowadzone w analogicznym okresie przyszłego roku.

 

4. Bogdaniec, Bronisławy, Chrzczany, Feliksów, Janaszówek, Kąty, Kożuszki-Kolonia, Kożuszki-Parcel, Pilawie, Wyjazd, Wymysłów, Zosin, Żdżarów powinny zgodnie z obowiązujących harmonogramem wystawić śmieci zmieszane dnia 01.11.2013 roku.

Proszę o pilną informację, czy ten termin jest faktycznie aktualny?

Odpowiedź Gminy:

Odpowiadając na Pana e-mail z dnia 30.10.2013 uprzejmie informuję, iż ilekroć zgodnie z harmonogramem odbiór odpadów wypada w dzień świąteczny, usługa zostanie wykonana w następny dzień roboczy (obejmując także soboty). W związku z powyższym w tym wypadku odbiór odpadów odbędzie się 02.11.2013r. (sobota).

Szanowni Państwo!

STOWARZYSZENIE "WSPIERAJ-POMAGAJ" obecnie ubiega się o:

 

1. Możliwość korzystania z sali lekcyjnej lub jakiegoś pomieszczenia w szkole w Kątach lub innej placówce, w celu segregacji i przepakowywania w worki/kartony rzeczy/ubrań, itp. które planujemy zbierać pod kościołami lub w innych wcześniej wyznaczonych miejscach.

 

Zebrane rzeczy planujemy przekazać do Gminy Rybno oraz innych placówek GOPS działających na terenie naszego powiatu.

 

2. Salę Konferencyjną w Kramnicach, gdzie raz w miesiącu będziemy mogli się spotkać z naszymi Członkami i Sympatykami.

 

Na obecną chwilę uważamy, że raz w miesiącu wystarczy ale jeśli będzie potrzeba zwiększenia ilości spotkań, to będzie taka możliwość.

 

3. Rezerwację sali widowiskowej w Domu Rzemiosła na Żeromskiego lub w MOK Boryszew dla Zespołów Muzycznych, które się do nas zgłaszają.

Wówczas wspomniane Zespoły miałyby salę do swojej dyspozycji przez cały dzień.

 

4. Dla naszych i naszych znajomych dzieci możliwość skorzystania raz na dwa tygodnie z sali gimnastycznej w szkole w Kątach lub innym wyznaczonym obiekcie.

 

Sala będzie wówczas zarezerwowana dla Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia co dwa tygodnie na 2 godziny, zawsze o tej samej godzinie.

Stowarzyszenie Wspieraj-Pomagaj

30 września 2013 roku, miało przyjemność wesprzeć "Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera"

Nasza delegacja była na koncercie charytatywnym Jacka Wójcickiego, który umilił swoim występem te wydarzenie. Na te wyjątko
we spotkanie z Artystą wieczoru oraz sympatyków Fundacji przyszło bardzo dużo mieszkańców z Sochaczewa i okolic.

Wszystkie zebrane pieniądze z biletów oraz z fantów zostały w całości przekazane na rzecz Fundacji.

Bardzo chcielibyśmy podziękować Fundacji oraz Pani prezes Fundacji Krystynie Mikołajczyk za serce jakie wkłada w swoją pracę i życzymy dużo zdrowia na kolejne lata tak ważnej dla życia działalności.

Szanowni Państwo!

Ostatnio wysłaliśmy list do Kolei Mazowieckich (KM), ponieważ już od dawna jest problem z pociągiem MAZOVIA w relacji SOCHACZEW - WARSZAWA

TREŚĆ LISTU PONIŻEJ...

Witam Państwa,

Niniejsze wystąpienie kieruję do Państwa w imieniu swoim i moich znajomych, którzy codziennie dzielą mój los.

Każdego dnia kursujemy do i z pracy na trasie Sochaczew-Warszawa.

Z uwagi na rosnące ceny biletów, co miesiąc zastanawiamy się ile biletów miesięcznych wykupić (jeden na jednego przewoźnika, czy dwa na różnych).

Obecnie dojeżdżamy do Warszawy Państwa pociągiem „Mazovia” z Sochaczewa o godzinie 6:54 rano. Wybraliśmy ten pociąg ze względu na komfort jazdy (pociąg klimatyzowany, piętrowy, składający się z pięciu wagonów).

Wracamy natomiast do Sochaczewa pociągiem pospiesznym (PKP Intercity â Państwa konkurencja).

Niestety od dwóch tygodni Państwa pociąg „Mazovia” został skrócony o jeden wagon (do 4 wagonów), pogarszając tym samym wspomniany komfort, którym się dotychczas kierowaliśmy. Konduktor natomiast informuje podróżnych, że jest to spowodowane awarią i mimo że On zgłasza problem „wyżej”, to nikt tego nie traktuje poważnie.

Ponieważ nikt nie wierzy w „bajkę pod tytułem awaria i naprawa”, proszę o informację, kto podjął tak absurdalną decyzję o zmniejszeniu ilości wagonów tego pociągu?

Nadmienię, że od Państwa informacji kilka osób uzależnia wykupienie kolejnego biletu miesięcznego na Państwa pociągi, bardzo proszę o odpowiedź do końca miesiąca.

Jak wspomniałem na wstępie w podobnej sytuacji jest wiele osób, naszych znajomych i nie tylko, proszę o potraktowanie tego wystąpienia poważnie.

Licząc na zrozumienie i przywrócenie 5-go wagonu dla pociągu „Mazovia”.

Z poważaniem
Oskar Jędrzejczak
 Stowarzyszenie Wspieraj-Pomagaj

Dnia 11.09.2013 nasze Stowarzyszenie zgłosiło projekt KINO-TEATR SOCHACZEW do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego - jego treść poniżej

 

1.Podstawowe informacje

1) Tytuł projektu: KINO-TEATR SOCHACZEW – Rozwój Kultury Młodych i Starszych

2) Pomysłodawca: Stowarzyszenie „WSPIERAJ-POMAGAJ”

3) Kontakt do pomysłodawcy:

Oskar Jędrzejczak, wspieraj-pomagaj@wp.pl

4) Lokalizacja projektu: Dom Rzemiosła w Sochaczewie, ul. Żeromskiego

5) Szacunkowy koszt projektu: 800 tys. – 1 mln.

 

2. Opis projektu

 

Nasz wniosek to adaptacja Domu Rzemiosła przy ulicy Żeromskiego na kompleks, w którym znajdowałoby się nowoczesne kino jednosalowe (na 300 – 400 osób) wraz ze sceną teatralną w zależności od potrzeb (scena i odsłaniany ekran kinowy). Będzie to miejsce, gdzie będą przychodzić dzieci, młodzież i osoby dorosłe na dobry film, przedstawienie teatralne lub koncert, a także występy m.in. szkolnych kółek teatralnych, poetyckich, które ożywiłyby monotonne szkolne życie w podstawówce, czy gimnazjum i pomogłyby wskazać wielu młodym osobom ich życiowy kierunek.

 

Kierownictwo ośrodka miałoby wówczas dodatkową motywację do działania, poprzez organizowanie przeglądów m.in.:

- występów muzycznych (co roczny przegląd chórów szkolnych, wyłapywanie szkolnych talentów muzycznych),

- szkolnych kół teatralnych,

- polskiej poezji w wykonaniu najmłodszych.

 

Ta inicjatywa pobudzi szkolną młodzież do inicjatyw humanistycznych oczywiście pod fachowym okiem nauczycieli języka ojczystego, historii i skutecznie odciągnie ją od niebezpiecznego życia w wirtualnym świecie (Internetu). W to życie powinny zaangażować się Władzie miasta i powiatu Sochaczewskiego – organizując konkursy i wręczając najlepszym nagrody rzeczowe (sponsorzy) oraz stypendia (np. organizowanie i finansowanie wycieczek do muzeów, gdzie będą mogły pogłębiać swoją wiedzę historyczną).

Aby tak się stało trzeba:

1. Przeprowadzić adaptację obiektu, poprzez:

- dostosowanie sali głównej na potrzeby sali kinowej,

- dostosowanie sceny w zależności od potrzeb Kino, Teatr i inne imprezy (zasłaniany perełkowy ekran kinowy),

- remont kasy biletowej, WC, szatni,

- odnowienie sal na górze i holu.

2. Zbudować zaplecze za sceną tak, aby zorganizować tam garderoby dla gości i artystów (ewentualne dostawienie kilku metrów kw. poprzez przedłużenie budynku).

3. Wyłożenie kostki przed budynkiem, wsadzenie kilku ozdobnych drzewek, kwiatów.

 

3. Uzasadnienie

 

Nasz projekt stawia na kulturę w Sochaczewie, z którą w naszym mieście niestety nie jest najlepiej. Poza Miejskimi Ośrodkami Kultury oraz placówkami sportowymi, które z wielkim sercem i wysiłkiem robią co mogą, aby coś się w tej materii działo (szczęśliwie z sukcesem w sporcie), to nic poza tym się nie dzieje.

 

Każdy starszy mieszkaniec Sochaczewa pamięta, że w mieście Sochaczew kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu kultura stała na znacznie wyższym poziomie.

Przede wszystkim w mieście było kino „Robotnik” chętnie odwiedzane przez mieszkańców Sochaczewa. Repertuar był dostosowany dla dorosłych, młodzieży i dzieci (poranki na które chodziły szkolne wycieczki i oglądały repertuar związany ze szkolną lekturą). Dom Rzemiosła również tętnił swoim życiem kulturalnym – przyciągał dorosłych (brydż, szachy i inne) oraz dzieci i młodzież (przedstawienia szkolne, itp.).

Dzisiaj niestety Dom Rzemiosła stoi gdzieś na uboczu niczym zapomniany „pomnik”, a swoim wyglądem niestety odstrasza, natomiast Kino, kina w Sochaczewie nie ma, a Chodaków to dla mieszkańców z Centrum miasta prawdziwa wyprawa. Kino głównie zarabia na widzu dorosłym, czyli seansach wieczornych, z których chce się później wrócić do domów spacerkiem, spędzając miło czas ze swoją drugą połówką. Powrót z Chodakowa późną porą (nocą), na pieszo do Centrum Sochaczewa jest raczej niewskazany, dlatego też mieszkańcy Sochaczewa przestali chodzić do Kina tak jak kiedyś. Młodzież jeździ do Warszawy ale młode małżeństwa, które mają małe pociechy nie mają już możliwości częstego wychodzenia z domu wieczorami na 5-6 godzin, chętnie skorzystałyby z możliwości wyjścia do Kina w mieście na 2-3 godziny, bo czas ten nie byłby również problemem dla dziadków aby posiedzieć z wnukami.

 

4. Zakres projektu

 

Pomysł nasz zakłada powrót do przeszłości kulturowej w nowoczesnym wykonaniu. Otwarcie Kina z funkcjonalnością sali pod przedstawienia teatralne oraz występy artystyczne, pozwoli reaktywować życie społeczne począwszy od przedszkolaka na emerycie kończąc.

Kino wprowadzi relaks dla duszy i ciała, natomiast występy teatralne, muzyczne naszych najbliższych przeniosą nasze umysły w stan ukojenia, spokoju, radości i głębokiej refleksji.

Połączenie dwóch światów pozwoli zbliżyć nas do siebie. Zaganiane rodziny znajdą czas dla siebie,
a centrum naszego miasta odżyje.

 

ZAGŁOSUJCIE NA NASZ PROJEKT - NIECH ŻYJE NAM SIĘ MILEJ !!!

 

 

01.09.2013
01.09.2013

 TARGI ROLNO-PRZEMYSŁOWE ROLEXPO 2013

Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Boryszewie oraz za naszą namową zagrał dla Was Zespół Muzyczny Make Me Feel. Przyznajcie że są dobrzy!

 

Szczególne podziękowania dla Pani Jolanty Kawczyńskiej za kilka ciepłych słów na temat naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że będziemy mięli okazję jeszcze współpracować.

31.08.2013
31.08.2013

 33 rocznica Porozumień Sierpniowych - 31 sierpnia 2013

Byliśmy tam wraz z naszymi pociechami. Uczmy dzieci historii, historii naszego narodu od małego, bo nikt nie zrobi tego lepiej niż rodzice. Czym wcześniej tym lepiej, by nie było zbyt późno.

20.08.2013
20.08.2013

STOP DROGIEJ ENERGII

W miesiącach wrzesień i październik zamierzamy wesprzeć Europejską Inicjatywę Obywatelską - „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE z 2009 roku (z wyłączeniem klauzul dotyczących efektywności energetycznej) oraz dalszych regulacji klimatycznych, do czasu podpisania umowy międzynarodowej dotyczącej emisji CO2 przez największych emitentów jak Chiny, USA i Indie.

Główne cele Inicjatywy:

1. Zatrzymanie polityki klimatycznej UE marnotrawiącej setki miliardów euro na nieefektywne jednostronne działania klimatyczne w dobie kryzysu ekonomicznego;

2. Zatrzymanie eksportu miejsc pracy i przedsiębiorstw do krajów rozwijających się, gdzie nie istnieją regulacje klimatyczne;

3. Obniżenie cen paliw i energii, zwiększenie zatrudnienia i zmniejszenie „nędzy energetycznej”,
co zwiększy spójność społeczną i zmniejszy wykluczenie społeczne;

4. Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego poprzez umożliwienie państwom członkowskim używania ich własnych zasobów energetycznych.

 

Liczymy, że Księża Proboszczowie udzielą nam duchowego wsparcia w tej akcji.

 

O wynikach naszej akcji poinformujemy w listopadzie.

 

Sierpień 2013
Sierpień 2013

Miasto e-innowacji

Włączyliśmy się do akcji poprzez rozpowszechnianie informacji o tym PROJEKCIE pomiędzy znajomymi, rodzinami, osobami starszymi i potrzebującymi wsparcia. Naszych kilku podopiecznych złożyło stosowne Wnioski. Czekamy na rozstrzygnięcie projektu, co ma nastąpić w drugiej połowie września. Trzymamy kciuki i jednocześnie liczymy, że w przyszłości będzie możliwość zorganizowania podobnego projektu w gminach, gdyż tam ta pomoc jest bardzo potrzebna. Będziemy o to wnioskować do Wójta Gminy Sochaczew.

Lipiec 2013
Lipiec 2013

Rejestracja Stowarzyszenia "WSPIERAJ-POMAGAJ"

Troszkę to trwało ale już jesteśmy i czekamy na Ciebie.

Zachęcamy do przyłączenia się do nas. Możesz być jednym z nas poprzez oficjalne przyjęcie w poczet członków Stowarzyszenia lub możesz być naszym sympatykiem i wspierać nasze działania.

Jeśli chcesz pomagać innym poprzez oddanie cząstki siebie, swojego czasu, a jednocześnie zmieniać swoje najbliższe otoczenie na leprze, to powinieneś być z nami.

Maj 2014
Maj 2014

Zebranie założycielskie Stowarzyszenia "WSPIERAJ-POMAGAJ"

Ponieważ wszędzie pojawialiśmy się bez imiennie i zaczęto nas mylić z innymi organizacjami, postanowiliśmy nasze Stowarzyszenie zarejestrować.

Wrzesień 2012
Wrzesień 2012

Złożenie kwiatów pod pomnikiem NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

Uroczysta ceremonia odbyła się na Cmentarzu Wojennym na Trojanowie.

Szczególne podziękowania za wsparcie duchowe dla Ks. Proboszcza Kazimierza Wojtczaka.

Sierpień 2012
Sierpień 2012
Złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci o poległych i pomordowanych w Trojanowie
Kwiaty złożyliśmy w dniu Święta Wojska Polskiego, czyli 15.08.2012.
Pamiętamy, Dziękujemy
Sierpień 2012
Sierpień 2012

Zbiórka podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty "PRZYWRACAMY LEKCJE HISTORII DO SZKÓŁ"

 

Zebraliśmy kilkaset podpisów. Ustawa przywracająca historię do szkół została odrzuca w I czytaniu przez koalicję PO-PSL. Mimo to, chcielibyśmy bardzo serdecznie Państwu podziękować za każdy otrzymany głos.

Lipiec 2012
Lipiec 2012

 Bezpieczne Lato 2012

Naszą działalność charytatywną wspiera Zespół Make Me Feel.

Serdecznie dziękujemy, że zgodziliście się zagrać dla Sochaczewa.

Byliście rewelacyjni!